Yasin UĞUR Kimdir?


 

Anlamı ve tabiri konusunda sayfalarca yazılabilecek metinlere ve babama baktığımda adam olamamış varlıklar sınıfında kendine kral dairesinden yer edinmiş birisi olarak, hep olmazları olur yapma mücadelesi veren birisi olmuşumdur. Aslında oldum olası hayalciyimdir çocukluk yıllarımı geçirdiğim gerek etnik gerekse kültürel yapısı ve içinde bulunduğunuz kuşak göz önünde bulundurulduğunda üzülüp sevindiğiniz, imkanlar ve imkansızlıklar içinde insanların size dikte ettiği gerçekçilikle törpülenmiş akıp giden yıllar içinde yaşanmış bir çocukluk.
Üstüne üstlük bunca diktelerin arasına karışan sistem içinde sistem değiştirerek eğitim verdiğini sanan kurumlar ve o kurumlarda neden bulunduğunu bilmeyen sözde eğitmenler. Karşınıza her çıktıklarında yeniden Amerikayı keşfetmeniz için birlik olmuş kendi yanlışlarını  doğru diye benliğinize işliyorlar, içine olmadığınız o dar kıyafeti zorla üzerinize oldurmaya çalışmaları, her kezin kendi istediklerini üzerime biçmesi farklı olmamı normal kılmama sebep oldu, benim düşündüğüm gibi düşünemeyen yada anlayamayan insanların arasında kendimi ifade etmeye çalışırken buldum kendimi. 
Hayal edin dilini bilmediğiniz bir ülkede etrafınıza bir şeyler anlatmaya çabalıyorsunuz sizi anlayanlar ya eksik yada yanlış anlıyor, işte tamda bu kısımdan sonra insanları anlamayı sürdürürken kendimi anlatmayı bıraktım, inanın böylesi daha kolaydı...

Köy okulunda başlayan eğitim serüveni taşımalı ve son yılları yatılı olarak geçen ilk öğretim döneminin ardından, polis ve askeri liselerin talepleri ve sağlık meslek lisesi terciğimde erkek adamın ne işi var kızların içinde dayatlamaları ile düz lise ile tamamlamış olup takip eden marotanda alakam olmayan bir bölüm seçimiyle üniversitede son bulmuştur.

Üniversite yıllarında tanıştığım bilgisayar programlamadan hangi mantık yada akla hizmet bilmeden geçtiğim tasarım alanı ile tanışarak  mesleğimi sahiplenmem ve "severek yaptığın bir işte çalışmış sayılmazsın" sözünden yola çıkmam bugün çalışmalarımı milyonlara ulaştırmam da büyük etken olmuştur.

Gerçekleştirdiğim çalışmalar ve kurduğum hayaller sayesinde  bu gün bir çok kurum ve kuruluş projelerinde fikirlerime yer vermektedir.
Kurak bir köyün gaz lambaları ile aydınlanan kireç sıvalı odalarından, şehrin gürültülü caddelerine taşınan hayallerim ile tüm projelerinize değer katmaya devam edeceğim...

Projelerinde hayallerime yer veren herkeze teşekkürlerimi sunarım. 

Saygılarımla
Yasin UĞUR